مکملهای غذایی – بخش شانزدهم

درودها بر شما، اگر در دوران کاهش وزن بافت چربی بسر می برید، این مکمل ها، می توانند تا حدود زیادی، کار را برای شما راحت نمایند و به حفظ توده عضلانی شما، کمک کنند.
خیلی از عزیزان هستند که تصور می کنند بایستی فرضا صبح ناشتا به ورزش هوازی بپردازند، اینگونه بدن ایشان بافت چربی بیشتری نیز از دست می دهند، البته شاید حق با ایشان باشد و بدنشان، در یک چنین شرایطی، وزن!!! بیشتری از دست بدهد، حتما توجه کردید که عرض کردم وزن بیشتری…

در این وضعیت، بدن بیشتر تمایل دارد به سمتی برود که برایش راحت تر است، یعنی به سمت عضلات جهت تامین سوخت برود، چرا که به دلیل ناشتا بودن، ذخایر گلیکوژن بدن کاهش یافته، لذا عضلات دیگر مقابل سیبل قرار دارند و کافی است جهت تامین قند به عنوان انرژی، به آنها شلیک شود. در اینجا، عضلاتی که مدتها برای پرورش آنها، زحمت کشیده شده، از طریق روند شکست بافت ماهیچه ای و تبدیل آن به آمینواسیدهای سازنده، شما به سمت تامین سوخت و تبدیل این آمینواسیدها، به گلوکز مورد نیاز بدن، پیش خواهید رفت که یعنی در حال طی نمودن مسیر، در یک روند کاملا اشتباهی هستید. در این حالت، مکمل هایی همچون آمینواسیدها و یا همین وی پروتئین، می توانند به راحتی به عنوان جان فدا استفاده شده، تا بدن به سمت سوخت بافت عضلانی، نرود.

ادامه دارد…
پاینده باشید.
مهران موسوی پور
سفارش برنامه تمرینی و برنامه غذایی:
 ۰۹۱۳۳۰۶۹۳۵۰

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *